Canaan Dog. Hodowla ZKwP - FCI


  ENGLISH         POLISH     CZECH          DAUTCH

Linki

 

 

 

Telefon:
+48 660 134 486

E-mail:
mycanaandog@gmail.com

O rasie       Standard FCI       Pustynne Psy       Głupoty o rasie


 

Canaan Dog

 

 

Na tej stronie zdecydowaliśmy się przedstawić informację o najczęstszych mitach i bzdurach związanych z tą rzadką rasą.

 

 

Canaan Dog jest dziką rasą i dlatego nie może żyć w niewoli

Jedna z najbardziej rozpowszechnionych głupot o rasie. Psy Canaan Dog całe swoje życie żyły blisko beduinów. Psy te są bardzo związane ze swoim właścicielem, ze swoją rodziną i będą mieszkały ze swoimi właścicielami zarówno na ulicy jak i w domu, czy mieszkaniu.

 

Psy Canaan Dog są agresywne.

 

Nie, nie są agresywne. Psy rasy Canaan Dog zaliczają się do zwierząt o najwyżej rozwiniętych zachowaniach społecznych. U psów tej rasy mogą być potyczki z innymi psami, ale tylko w charakterze terytorialnym, jeśli inny pies wtargnie na ich teryrorium. Agresywne psy były likwidowane przez Beduinów, jako potencjalne zagrożenie dla dzieci i mieszkańców wsi. W związku z tym teraz nie ma żadnych agresywnych psów tej rasy w stosunku do ludzi ... przynajmniej nie wiemy o nich.

 

Psy Canaan Dog nie tolerują innych zwierząt w domu.

 

Nie będziemy się rozpisywać na ten temat. Napiszemy krótko.... Tolerują i na dodatek żyją w pełni spokojnie z kotami i innymi domowymi zwierzętami, a na ulicy to jak każdy pies, chcą dogonić kota.

 

Canaan Dog-pies bojaźliwy.

 

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie bojaźliwe a niedowierzające. Nie pójdą na spacer z osobą nieznajomą, nie skoczą oblizywać przechodzącą osobę, nie będą merdać ogonem na ulicy spotkawszy jakąś nieznajomą dla nich osobą. Dla tych psów potrzebna jest socjalizacja, nie na siłę oczywiście, nie da się zamknąć tego psa w domu i nigdzie nie chodzić, należy spacerować w zaludnionych miejscach-taką socjalizację mamy na myśli.

 

Psy Canaan Dog nie poddają się tresurze, dlatego że jest to prymitywna rasa.

 

Patrzymy na standard rasy FCI i odpowiadamy: "Niezwykle oddany i posłusznie uczący się".

 

Prymitywna rasa czyli niedorozwinięta lub prosta rasa.

 

Prymitywna rasa w znaczeniu "pariasy". Psy te są prarodzicami wielu współczesnych ras. Psy Canaan dog powstały na długo wcześniej od współczesnych wszystkim znanych owczarków, dobermanów, labradorów itd. Tylko to znaczenie niesie w sobie nazwę "Prymitywna rasa".

 

Psem Canaan Dog może być każdy kundel z Izraela.

 

Głupota od niewiedzy. Żeby zrobić z poimanego psa w naturze psa Canaan Dog, trzeba go najpierw odłowić w określonym miejscu na pustynii, później przejść procedurę uznania przez ekspertów i kynologów i jeszcze... zabrać psa od beduinów

 

Jeśli znacie albo słyszeliście jakiś mit lub głupotę, której nie znaleźliście na naszej stronie napiszcie do nas a my potwierdzimy albo zaprzeczymy, po czym zamieścimy na stronie.

 


O rasie       Standard FCI       Pustynne Psy       Głupoty o rasie

Web-design Chetverikova Elena
© 2008 Kennel "Samorodok Hanaana". All rights reserved